Halkalı Merkez Mahallesi, Posta Sokak, Cadde 24 Residans D:140 Halkalı, Küçükçekmece
trende

NEYE İNANIYORUZ?
Anasayfa » NEYE İNANIYORUZ?

BİLİM EĞİTİMİNDE MEVCUT DURUMU YÜKSELTMEYE İNANIYORUZ

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD )tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, bir çok ülkede bilim eğitimine verilen önem diğer eğitim konularına verilen önemin sıraca altında kalmaktadır. Bu ülkeler kalkınmada ve bilimsel çalışmalarda gittikçe gerileme gösteriyor. Bu sorunun temeli edebiyat ve matematik alanlarını verilen önemin bilim eğitimine verilmemesidir. Birçok öğrenci, sağlıklı bir bilim eğitimi olmadan öğrenim hayatlarına devam etmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Eğitim Bakanlığı, ülkedeki dördüncü sınıf öğrencilerinin üçte ikisinin son on yılda bilim eğitiminde yeterli düzeyde olmadıklarını belirtmişlerdir. Bilimsel eğitim temeli olmayan öğrencilerin gelişmiş bilimsel kavramları öğrenmesi çok daha zordur.

 

BİZİM İŞİMİZ YARDIM ETMEK

Biz, çocukların küçük yaşta bilimden etkilenmeleri gerektiğine inanıyoruz. NuttyScientists metoduyla çocukların öz saygısını, yaratıcılıklarını ve problem çözme yeteneklerini bilime sevgi duymalarını sağlayarak geliştiriyoruz.

 

KÜRESEL BAKIŞ AÇISI İLE BİLİM MÜFREDATI

NuttyScientists ilk olarak Avrupa’da ortaya çıkmış ardından Asya, Latin Amerika, Amerika ve Kanada’da uygulanmaya başlamıştır. Öğrencilerin bilim dünyasının küresel bakış açısını kazanabilmeleri için programlarımızı dünyanın dört bir yanından gelen bilim adamlarının uzmanlığından yararlanarak hazırlıyoruz.

 

DÜNYANIN HER NOKTASINDAYIZ

NuttyScientists olarak 40’tan fazla ülkede faaliyet göstermekten gurur duyuyor.

Nutty Scientists programı iki haftayı dolu dolu geçirmemizi sağladı. Program hakkındaki geri dönüşler çok pozitif. Çocuklar kamptan kocaman bir gülümseme ve heyecanla ayrıldılar. Nutty Scientists’in en önemli farkı Toplum Merkezi’nde diğer etkinliklere kıyasla eşsiz ve eğitici bir program sunmalarıydı.

 

Ana Colls

Biscayne Toplum Merkezi Müdürü

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilir veya Sağ Alt Köşede Bulunan Whatsapp İkonuna Tıklayarak Bizimle İletişime Geçebilirsiniz:
WhatsApp chat