Halkalı Merkez Mahallesi, Posta Sokak, Cadde 24 Residans D:140 Halkalı, Küçükçekmece

NEYE İNANIYORUZ?
Anasayfa » NEYE İNANIYORUZ?

BİLİM EĞİTİMİNDE MEVCUT DURUMU YÜKSELTMEYE İNANIYORUZ

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD )tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, bir çok ülkede bilim eğitimine verilen önem diğer eğitim konularına verilen önemin sıraca altında kalmaktadır. Bu ülkeler kalkınmada ve bilimsel çalışmalarda gittikçe gerileme gösteriyor. Bu sorunun temeli edebiyat ve matematik alanlarına verilen önemin bilim eğitimine verilmemesi olarak görüyoruz. Birçok öğrenci, sağlıklı bir bilim eğitimi olmadan öğrenim hayatlarına devam etmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Eğitim Bakanlığı, ülkedeki dördüncü sınıf öğrencilerinin üçte ikisinin son on yılda bilim eğitiminde yeterli düzeyde olmadıklarını belirtmişlerdir. Bilimsel eğitim temeli olmayan öğrencilerin gelişmiş bilimsel kavramları öğrenmesi ne yazık ki çok daha zordur.

 

İŞİMİZ YARDIM ETMEK

Biz, çocuklarımızın küçük yaşta bilimle tanışmaları gerektiğine inanıyoruz. Nutty Scientists metoduyla çocuklarımızın öz saygısını, yaratıcılıklarını ve problem çözme yeteneklerini bilime sevgi duymalarını sağlayarak geliştiriyoruz.

 

KÜRESEL BAKIŞ AÇISI İLE OLUŞTURULAN BİLİM MÜFREDATI

NuttyScientists ilk olarak Avrupa’da ortaya çıkmış ardından Asya, Latin Amerika, Amerika ve Kanada’da uygulanmaya başlamıştır. Öğrencilerin bilim dünyasının küresel bakış açısını kazanabilmeleri için programlarımızı dünyanın dört bir yanından gelen bilim adamlarının uzmanlığından yararlanarak hazırlıyoruz.

 

DÜNYANIN HER NOKTASINDAYIZ

NuttyScientists olarak 50’ye yakın ülkede faaliyet göstermekten gurur duyuyor.


HAKKIMIZDA


NEYE İNANIYORUZ?


BİLİM İNSANLARIMIZ


KARİYER


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Nutty Scientists programı iki haftayı dolu dolu geçirmemizi sağladı. Program hakkındaki geri dönüşler çok pozitif. Çocuklar kamptan kocaman bir gülümseme ve heyecanla ayrıldılar. Nutty Scientists’in en önemli farkı Toplum Merkezi’nde diğer etkinliklere kıyasla eşsiz ve eğitici bir program sunmasıydı.

 

Ana Colls

Biscayne Toplum Merkezi Müdürü

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilir veya Sağ Alt Köşede Bulunan Whatsapp İkonuna Tıklayarak Bizimle İletişime Geçebilirsiniz: