Halkalı Merkez Mahallesi, Posta Sokak, Cadde 24 Residans D:140 Halkalı, Küçükçekmece
trende

Programlar & Etkinlikler
Anasayfa » Programlar & Etkinlikler

Tahtadan Uzak Uygulamalı Bilim Eğlencesi!

Nutty Scientists® ile, 3- 16 yaş grubu çocuklar için benzersiz ve interaktif bilimsel konseptler sunuyoruz. Genç yaşta bilim ve çevreye olan ilgilerini arttırmak için geniş hayal gücüyle tasarlanan, sayısı sürekli artan programlarımız ile çocukların çevrelerindeki dünyayı daha iyi anlayarak gelecekteki eğitim hayatlarının temelini atmalarına destek oluyoruz.

Nutty Scientists programlarını her fırsatta ve her yerde kullanılmak üzere çeşitli formatlarda tasarlıyoruz.

Program ve Etkinlik Temaları

Çocukların öğrenmeyi en çok sevdiği şey nedir?

Bilim temalı programlarımız ile; kimya, fizik ve astronomi dahil olmak üzere tüm bilim dallarına eğlenceli bir bakış açısı sunuyoruz. Bütün akademik ve eğlence programlarımızı, çocukların katılımcı olarak eğlenirken öğrenmesini sağlayacak şekilde oluşturuyoruz. Bilime; teknoloji, mühendislik ve matematik ile yoğunlaşarak çocuklar ile birlikte etrafımızdaki dünyanın gizemlerini keşfediyoruz. Daha yaratıcı bir yaklaşım için bazı programlarımıza “bilimsel” sanatı entegre ediyoruz.

Atölyelerimizde geri dönüşüm, alternatif enerjiler, su tasarrufu, sürdürülebilirlik, küresel ısınma gibi konulara dayanarak çocukların çevre hakkında bilgi sahibi ve ilgili olmalarını sağlıyoruz. Çocukların, interaktif aktivitelerimiz ile çevresel faktörlerin önemini kavramalarına destek oluyoruz.

Çocukların teknolojiyi kullanmalarını değil, teknolojiyi geliştirmek için gerekli yetenekleri kazanmalarını sağlayan eşsiz bir program hazırlıyoruz. Problemlerin çözülebilmesine yardımcı olan tasarım aşamasına odaklandığımız Nutty Scientist mühendislik programları ile devamlı ve yaratıcı bir şekilde çözüm üretmeyi öğretiyoruz.

Gerçek bir robot tasarladığınızı hayal edin! Ödüllü robotik programımız sayesinde, teknolojinin kullanılabilirliğini eğlenceli bir yol ile öğretiyoruz. Uygulamalı aktivitelerimiz ve öğrenme aşamalarımız ile çocuklar eğlenirken öğrenmenin içinde keyifle yer alıyorlar.

Bu yenilikçi program ile çocuklara düzgün beslenme alışkanlıklarını aşılamak ve her yaşta sağlıklı olmanın önemini öğretmeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı Kahvaltılar, Kişisel Bakım ve Yeme Bozukluklarını Önleme atölyelerimiz ile Profesör Beslenme, çocukları eğlenirken bilinçlendiriyor.

Atölyelerimiz ile gençlerin her gün mücadele ettikleri sosyal problemlere odaklanıyoruz. Eğlenceli ve interaktif bir yaklaşımla tütün, alkol, madde ve cep telefonu bağımlılığı gibi güncel konular hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Okul öncesi programlarımızı, küçük çocukların meraklı doğasını bilimle tanıştırmak için tasarlıyoruz. Okul öncesi çocuk grupları basit fen deneylerini gerçekleştirerek çevrelerindeki dünyayı; kelebeklerden duyulara, sudan toprağa kadar daha iyi anlayacaklardır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilir veya Sağ Alt Köşede Bulunan Whatsapp İkonuna Tıklayarak Bizimle İletişime Geçebilirsiniz:
WhatsApp chat